Uprawa konopi w 7 krokach

Gdy zamierza się uprawiać konopie siewne warto jest dokładnie sprawdzić jak takie uprawy powinny być prowadzone. Ma to duże znaczenie w kontekście uzyskania oczekiwanych efektów. Jednocześnie właściwie prowadzona uprawa jest w stanie zapewnić uzyskanie znacznie więcej materiału. Oczywiście ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku uprawiania konopi w celach biznesowych.

Co trzeba brać pod uwagę przy decydowaniu się na uprawianie konopi?

Decydując się na uprawianie konopi niezbędne jest:

– wybranie odpowiednich nasion,

– pozyskanie lamp dla upraw w pomieszczeniach,

– przygotowanie odpowiednich warunków, w których konopie mają rosnąć.

Wybór nasion ma przełożenie na to jak trudna będzie uprawa. Początkujący hodowcy mogą decydować się na proste w uprawianiu nasiona. Każda odmiana konopi będzie również wymagała przygotowania odpowiednich warunków. Trzeba się dokładnie zapoznać się z takimi warunkami, gdyż brak ich przygotowania może przekładać się na to, że konopie nie będą właściwie rosnąć.

Warunki do hodowania

Decydować można się zarówno na hodowanie konopi na zewnątrz, jak też wewnątrz pomieszczeń. Jednak zawsze bardzo ważne jest, aby konopie miały zapewnioną odpowiednią ilość światła. Ma to duże znaczenie w kontekście zapewnienia odpowiedniego rozwoju rośliny w fazie wegetatywnej. W tym czasie konopie potrzebują nawet dwunastu godzin światła. Oczywiście wiele zależy od tego jaki rodzaj konopi się wybrało. Mniej wymagające odmiany mogą potrzebować do właściwego wzrostu mniejszej ilości światła. W przypadku upraw wewnątrz pomieszczeń większość odmian potrzebowało dwunastu godzin światła w momencie kiełkowania.

Bardzo ważne jest przygotowanie odpowiedniego podłożą, na którym będą rosły rośliny. Dobrze jest wybrać taką glebę w uprawach wewnątrz pomieszczeń, która pozwala zapewnić dostarczenie cennych składników odżywczych. Inaczej jest w przypadku upraw w zawieszonych systemie korzeniowym, gdzie rośliny pobierają związki odżywcze bezpośrednio z mieszanek odżywczych.

Konopie potrzebują również odpowiedniego powietrza. Znaczenie ma zapewnienie świeżego oraz ruchomego powietrza. Przy uprawach wewnątrz pomieszczeń może być trudniejsze do uzyskania. Konieczne jest zastosowanie w pomieszczeniu, gdzie znajdują się konopie wentylatorów, które pozwalają dostarczyć świeże powietrze. Nie tylko odpowiednie powietrze ma duże znaczenie, ale również dostęp do wody. Szczególnie duże konopie potrzebują dużej ilości wody. Nawet przy uprawach na zewnątrz budynków trzeba zapewnić dodatkową wodę pomiędzy opadami. Dodatkowo w uprawach w pomieceniach woda jest jednym ze środków, który pozwala zapewnić dostarczenie wartości odżywczych. Woda powinna posiadać z tego powodu odpowiednie właściwości, które hodowca powinien sprawdzić i dopasować do konkretnej uprawy.

Konopie są również podatne na działanie temperatur. Nie lubią one ekstremalnych temperatur. Natomiast są to wytrzymałe rośliny. Za idealną temperaturę dla konopi uznaje się dwadzieścia siedem stopniu, co można łatwo uzyskać w uprawach w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie używa się wentylatorów, klimatyzatorów czy mat grzewczych.

Related posts

Leave a Comment