Ogrodzenia akustyczne ograniczenia dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne i redukcja hałasu

photo
Ekrany akustyczne zewnętrzne

Ogrodzenia akustyczne Kontrola hałasu jest krytyczna w wielu dziedzinach życia; przy rosnących kosztach utrzymania i zanieczyszczeniu powietrza, które staje się normą, coraz ważniejsze staje się znalezienie ogrodzeń akustycznych w celu zmniejszenia lub wyeliminowania niepożądanego hałasu. Oprócz kontroli hałasu w domu, hałas na zewnątrz może być również bardzo niebezpieczne. Na przykład, sąsiad, który gra na instrumentach muzycznych zbyt głośno w pobliżu domu może powodować uciążliwości dla Ciebie i Twojej rodziny. Aby chronić swoją własność i rodzinę, panele i bariery dźwiękoszczelne są rozsądną inwestycją.

Parawany dźwiękochłonne

Panele i ogrodzenia akustyczne wykorzystują fale dźwiękowe do „odbijania” fal dźwiękowych. W przeciwieństwie do stałych typów ogrodzeń, ich panele mają szczeliny między panelami, które przepuszczają fale dźwiękowe. Ponadto, panele mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak winyl, poliwęglan i aluminium. https://darhan.pl/2021/07/09/ogrodzenia-akustyczne-bariery-halasu/  Winyl jest najtańszy, podczas gdy aluminium i poliwęglan oferują najbardziej dźwiękochłonne właściwości. Drewno, z drugiej strony, ma tendencję do brzmienia pustki, gdy duża ilość dźwięku jest przekazywana przez niego. Zazwyczaj, akustyczne ogrodzenia i panele są najlepiej wykorzystywane w odizolowanych, cichych obszarach, takich jak werandy, tarasy i patio.

Parawany hałasu ogrodowe

Istnieją dwa podstawowe typy ogrodzeń akustycznych: wolnostojące i mocowane. Wolnostojące ogrodzenie jest podobne do tych stosowanych w szkołach i innych budynkach użyteczności publicznej; fale dźwiękowe rozchodzą się prosto na zewnątrz i odbijają się z powrotem. Dołączone ogrodzenie jest po prostu instalowane tuż obok domu, jednak musi być zbudowane z lekkich materiałów, takich jak aluminium lub PCV. Ponieważ dołączony panel jest znacznie trudniejszy do włamania niż wolnostojące ogrodzenie, jest często używany do odgrodzenia podwórka lub obszaru patio. Dołączone panele są również powszechnie stosowane do podziału parkingów.

Ekrany foniczne ogrodowe drogocenność

Podstawowym powodem, dla którego właściciele domów instalują te bariery, jest zmniejszenie lub wyeliminowanie hałasu powodowanego przez zewnętrzne źródła hałasu. Ogrodzenia akustyczne są niezwykle skuteczne w redukowaniu hałasu zewnętrznego, zwłaszcza pochodzącego od pojazdów, dzieci i innych źródeł hałasu w sąsiedztwie. Bariery te redukują hałas z zewnątrz poprzez zmniejszenie transmisji dźwięku odbitego przez ziemię. Ich działanie polega na stworzeniu dźwiękoszczelnej obudowy, która zmniejsza ilość dźwięku przenikającego przez ziemię. Niestety, nie wszystkie ogrodzenia akustyczne działają równie dobrze. Więc przed zakupem upewnij się, że masz jeden z najlepszych specyfikacji.

W sprzedaży dostępne są trzy rodzaje ogrodzeń akustycznych: sznurkowe, drewniane i plastikowe. Ogrodzenia akustyczne sznurkowe są najtańszym rodzajem bariery dźwiękowej. Wykorzystują one ważoną linę nylonową do przenoszenia fal dźwiękowych w dół pomiędzy dwoma punktami. Lina jest ważona, aby zapewnić, że bariera dźwiękowa pozostaje w miejscu, jednak jeśli bariery nie są umieszczone w odpowiednim miejscu, dźwięk w końcu ucieknie do otaczającego obszaru. Ten typ ogrodzenia jest najczęściej spotykany po bokach podjazdów i na polach.

Drewniane ogrodzenia akustyczne są zazwyczaj najdroższe spośród tych trzech opcji, ale mają doskonałe właściwości tłumienia dźwięku. Ze względu na swoją wagę, drewno nie może być łatwo rozerwane. Dodatkowo, wymaga ono mniej konserwacji, ponieważ nie wymaga cementowej spoiny między słupkami. Ponadto, jest bardzo odporne na zużycie i rozdarcie; w rzeczywistości, wymaga niewiele lub nie wymaga konserwacji w ogóle.

Parawan foniczne ogrodowe

Plastikowe ogrodzenia akustyczne są doskonałym rozwiązaniem dla ruchliwych dzielnic, gdzie oszczędność energii i pieniędzy ma pierwszorzędne znaczenie. Jest to materiał łatwy do zainstalowania, ponieważ składa się głównie z lekkiego plastiku lub winylu. Ponadto, jest bardzo odporny na ścieranie, gnicie i gnicie i jest bardzo trwały. Jego elastyczna konstrukcja pozwala na instalowanie go w pobliżu ruchliwych dróg, dzięki czemu może zmniejszyć hałas ruchu. Materiał ten jest również odporny na promieniowanie ultrafioletowe, więc może być instalowany w pełnym słońcu. Co więcej, wymaga niewielkiej lub żadnej konserwacji w ogóle.

Ogrodzenia akustyczne są skutecznymi barierami dźwiękochłonnymi, ponieważ skutecznie redukują hałas poprzez pochłanianie i rozpraszanie dźwięku. Dobrej jakości ogrodzenie akustyczne jest wykonane z gęstej pianki i strategicznie rozmieszczone w miejscach, w których odbywa się ruch uliczny. Aby skutecznie zredukować hałas, zaleca się instalację bliżej drogi. Aby osiągnąć całkowitą redukcję hałasu, ogrodzenie musi być skonstruowane z barierą dźwiękową lub dyfuzorem. To jeszcze bardziej poprawi jakość dźwięku w całej okolicy.

Related posts

Leave a Comment